Kupuj szybko bez zakładania konta!  

GeoVision – karty DVR

Strona główna  »  Artykuły  »  GeoVision – karty DVR


GeoVision – karty DVR
Firma GeoVision to wiodący producent wysoce zaawansowanych kart komputerowych (karty DVR) służących przede wszystkim do budowy profesjonalnych systemów telewizji przemysłowej. GeoVision istnieje na ogólnoświatowym rynku już od kilku lat i cieszy się ogromnym uznaniem wśród instalatorów systemów telewizji przemysłowej.
Karty komputerowe DVR firmy GeoVision stanowią doskonałą alternatywę dla drogich rejestratorów cyfrowych. Ponadto, funkcjonalność i elastyczność kart komputerowych GV daje nam o wiele większe pole działania niż tradycyjne rejestratory cyfrowe. W obecnych czasach cyfrowa obróbka i zapis obrazu w systemach telewizji przemysłowej to już standard. Wraz ze wzrostem oczekiwań klientów, firma Geovision cały czas ulepsza i rozbudowuje o nowe funkcje swoje produkty. Karty do monitoringu GeoVision to urządzenia nie tylko proste i instalacji ale także bardzo łatwe w obsłudze. Systemy komputerowe firmy GV pozwalają na profesjonalną cyfrową rejestracje sygnałów wideo i audio. Niezawodność produktów marki GeoVision to przede wszystkim profesjonalne wykonanie i zaawansowane oprogramowanie. Oprogramowanie do komputerowych kart DVR dostępne jest w wielu językach, także w polskim. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka produktów marki GeoVision, jednak bez wątpienia do najbardziej popularnych należą karty: GV250, GV600, GV650, GV1120, GV1480 i  GV2008 Combo

Karta komputerowa DVR GV250 to urządzenie które w zależności od wersji posiada 1, 2, 4, 6, 8, 12 lub 16 wejść wideo PAL lub NTSC. Prędkość rejestracji obrazu wynosi 15kl/sec (NTSC), 12fps (PAL). Karta GeoVision GV250 jest podstawowym i zarazem najpopularniejszym produktem firmy GeoVision. Dodatkowo urządzenie zostało doposażone w 1 wejście audio oraz jedno wyjście wideo. Podczas rejestracji wizji urządzenie korzysta z kompresji typu MPEG4, Wavelet, GEOMPEG4, Geo H264 oraz Geo Mpeg4 ASP, co pozwala na zminimalizowanie objętości materiałów przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu. Ponadto, każdy użytkownik systemu GV może dostosować jakość kompresji do własnych potrzeb. Materiały rejestrowane są na dyskach twardych komputera, w których została zainstalowana karta. Ogromnym atutem karty jest niezależny detektor ruchu oparty na algorytmie sieci neuronowych. Kolejną przydatną funkcją w jaką wyposażono kartę jest zapis przed i po zjawisku alarmowym. Takie rozwiązanie pozwala na dokładną identyfikację sprawcy alarmu. Ponadto, karta komputerowa GV250 została wyposażona w takie funkcje, jak: powiadomienie akustyczne po detekcji ruchu lub odłączeniu kamery, ustawienie zakresu i szybkości ruchu dla każdej kamery, zachowanie w czasie alarmu – pokazuje ekran z obrazem kamery na której wykryto zdarzenie, wybór pozycji i ustawienia rozmiaru oraz eksport nagrań do AVI. Bardzo ważną i zarazem niezwykle przydatną funkcją jest specjalny wielopoziomowy system zabezpieczeń, dzięki któremu możemy mieć pewność, że nikt nie zmieni ustawień systemu GeoVision.

Najbardziej zaawansowanym technologicznie produktem z rodziny kart komputerowych GeoVision jest karta DVR o modelu GV2008 COMBO. Karta GV2008 COMBO została stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Jej głównym przeznaczeniem jest obsługa kamer w najbardziej profesjonalnych instalacjach telewizji dozorowej. Urządzenie wyróżnia się możliwością połączenia dwóch kart na platformie jednego komputera, w wyniku czego otrzymujemy system do rejestracji 16 sygnałów wideo. Łączna prędkość zapisu to 400 klatek na sekundę (2 x 200 kl./s). Urządzenie posiada niezwykle rozbudowane oprogramowanie zarządzające GV, które zawiera bardzo dużą ilość przydatnych funkcji. Oprogramowanie dołączone do karty umożliwia sterowanie obrotowymi kartami PTZ z poziomu komputera oraz zaprogramowanie ich ruchu. Zapis obrazu z kamer przy pomocy karty komputerowej DVR GV 2008 Combo może być inicjowane na różne sposoby: harmonogram, tryb ręczny oraz detekcja ruchu. Karty komputerowe DVR firmy GeoVision posiadają niezwykle rozbudowaną funkcję detekcji ruchu.

Systemy cyfrowej rejestracji wizji firmy GeoVision to obecnie najlepsze rozwiązanie dostępne na ogólnoświatowym rynku CCTV. Ogromne możliwości kart komputerowych DVR GV pozwalają na budowę zaawansowanych instalacji telewizji przemysłowej, w której priorytetowym celem jest zapewnienie jak najlepszej jakości obrazu i wysokiej efektywności pracy.

Autoryzowany partner handlowy: GeoVision Polska